Ayak Masajı

Vücudun yükünü gün boyu taşıyan ayaklar, gün boyu ayakkabı içinde havasız bir ortamda kalır. Bu durum kan dolaşımını çok olumsuz bir şekilde etkiler. Ayak Masajı sayesinde bu sorundan kurtulmak mümkün olacaktır.

Ayak Masajı Nasıl Uygulanır?

Ayak Masajı oldukça önemlidir. Çünkü en fazla sinir buradan geçmektedir. Bu sinirlere yapılacak olan profesyonel rahatlama yöntemi ile daha iyi hissetmek mümkün olacaktır. İlk olarak üst kısma masaj gerçekleştirilir. Hafifçe basılır. Ardından da ovma hareketi ile devam edilir. Böylelikle ilgili bölümde bir gevşeme sağlanmaktadır. Ovma yöntemi hem bilek hem de parmaklarda uygulanmalıdır.

Sonrasında ise ayak bileklerinin döndürülmesi gerçekleştirilmelidir. Çünkü ilgili bölüm tüm yükü taşıması ile bilinmektedir. Bilekler önce sağa sonra da sola doğru sert olmayacak bir biçimde hafifçe çevrilmektedir. Bu hareket birkaç kez daha yapılmaktadır. Gerilimin bu şekilde azaltılması mümkün olacaktır.

Ardından ayak parmaklarının üst kısmına dokunulur. Hafif bir şekilde sıkılır. Sonrasında ise bırakılır. Bunun hemen sonrasında topuk kısmına çok şiddetli olmayacak şekilde baskı uygulanır. Aynısı ayak kemerlerinin olduğu bölgeye de yapılmaktadır.

Ayak Masajı Faydaları Nelerdir?

Ayak Masajı faydaları saymakla bitmez. Buranın rahatlaması demek aslında tüm vücudun aynı anda rahatlaması anlamına gelmektedir. Gerilmiş olan sinirler açılır. Sıkışmış ve bozulmuş olan kan dolaşımı ise yeniden bir düzene girer. Bu şekilde zinde hissetmek mümkündür.

Cevap yaz