Ayurveda Masajı

Ayurveda Masajı, oldukça ilgi çekici bir yöntemdir. Amaç ise bozulan iç dengeyi yeniden sağlamaktır. Bundan dolayı hem rahatlatma hem de beden ve zihnin gelişimine yaptığı katkı ile bilinmektedir.

Ayurveda Masajı Nasıl Uygulanır?

Ayurveda Masajı özel yağlar ile yapılmaktadır. Bunların hafif bir sıcaklıkta olması gerekmektedir. Lenf sisteminin daha iyi ve canlı bir hale gelmesini sağlamaktadır. Vücutta belli noktalar söz konusudur. Bunların üzerinde işlem yapılır. Marma, en çok tercih edilen türüdür. Çok kapsamlı olduğunu söylemek gerekiyor. Beyin gücünü arttırması ile dikkat çekmektedir. Champi ise daha kısıtlı bir alan üzerinde uygulanmaktadır. Yani sadece baş kısmına yapılır. Buradan, vücudun geneline bir rahatlama gelmesi amaçlanmaktadır. Padabhyanga ise ayak masajıdır. Genellikle Hindistan bölgesinde çok sık şekilde uygulanmaktadır. Srotabyanga, bacaklara yapılmaktadır. Temel amacı ise lenf üzerindeki kan dolaşımını çok düzenli bir hale getirmektir.

Ayurveda Masajı Faydaları Nelerdir?

Ayurveda Masajı faydaları oldukça çoktur. Bunların başında ise kan dolaşımının iyi bir duruma sokulması gelmektedir. Buna ek olarak gece uykusuzluk çeken ve aynı zamanda sinirli olan kişiler, mevcut masaj ile rahatlayabilirler. Migrenden müzdarip olanla için çok ideal bir rahatlama yöntemidir. Yorgunluk, ödem, dolaşım sorunları ve daha bunun gibi değişik sorunların ortadan kaldırılması adına yapılabilmektedir. Çok hassas bir yöntemdir. Kesinlikle işini çok iyi gerçekleştiren uzman bir terapistten alınması şarttır.

Cevap yaz