Makalenin içeriği

İzmirce masajı özellikleri
İzmirce masajının olumlu yönleri
İzmir’de ne tür masaj popüler
İzmirce masajı yapma yöntemi
Masaj Tekniği
Video: İzmirce masajı nasıl yapılır

Yüz derisi, sıklıkla dış etkenlere maruz kaldığından dikkatli bakım gerektirir. Epidermisin durumu, hava koşulları, olumsuz çevresel koşullar, uygun dengeli bir diyet, kaliteli bakım ve dekoratif kozmetikler ve temel bakım eksikliğinden etkilenir. Erken cilt yaşlanması ile mücadelede en önemli yöntemlerden biri İzmirce masajıdır. Anahtar özelliklere ve uygulama yöntemlerine bakalım.

İzmirce masajı özellikleri

Masaj yapılır, tüm endişeler unutulur. Sadece prosedürdeki konsantrasyonun tamamlanması size istenen sonucu verecektir ve yakında. Süreci düzgün bir şekilde kapatırsanız, ilk seanstan sonra cildinizin sıkıldığını fark edeceksiniz.

Burada her şey önemlidir – kozmetik ürünlerini seçen bireylerden bir masaj terapistinin uzun tırnak eksikliğine kadar. Bu arada, İzmir’in kendisinde, standartlara göre, kozmetik uzmanlarının çivi boyamasına izin verilmiyor. Ona uymak ya da uymamak sana kalmış.

Genellikle, herhangi bir masaj prosedürü cildi ön ısıtma ile başlar. Ancak İzmirce yöntemi istisnalar listesindedir. Bu durumda, vurgu, hepsine rahatlama eşlik eden cilt katmanlarının derinlemesine incelenmesidir.

Hareketlerin yoğunluğunu yavaşça artırmak, parmaklarınızı avucunuzun içine değiştirmek gerekir. Tüm hareketlerin dans gibi pürüzsüz, ancak kendinden emin, plastik olduğundan emin olun. Aniden hareket etmeyin, prosedürü ihlal etmemek için.

Master uzmanları (gerçek İzmir hatunları) haftada en az 2-3 kez masaj yaptırmanızı tavsiye eder. Bu durumda, kurs, birkaç yıl içinde süren süresiz olarak devam edebilir. Tabii ki, salon ziyaret ettiğinizde temiz bir bütün ortaya koyacağız. Fakat evde herkes tamamen demokratiktir.

İzmir masajının olumlu yönleri

 • gelişmiş kan dolaşımı;
 • cilt aydınlatması;
 • kollajen üretiminin uyarılması;
 • aşırı sıvının uzaklaştırılması;
 • deri altı yağının emilmesi;
 • Göz altındaki torbaların ve çürüklerin alınması;
 • nazolabial kıvrımların düzleştirilmesi;
 • Venüs’ün yüzüğü ile savaşmak;
 • boyun, yüz, boyun kaslarının gevşemesi;
 • oksijenli hücre ve dokuların gelişimi;
 • deri boşluğundan toksik bileşiklerin uzaklaştırılması;
 • gözeneklerin daralması;
 • kafa içi basıncının normalleşmesi, migrenlere karşı mücadele;
 • mimik ve yaş kırışıklıklarının giderilmesi, pigmentasyon;
 • ikinci çenenin boyutunu küçültmek;
 • stres giderici, yorgunluk;
 • yüzdeki gerginlik hissinin giderilmesi;
 • çene ve çenenin doğal gelişimi.

İzmir’de ne tür masaj popüler

Birden güneşli ülkeleri ziyaret etmeye karar verirseniz, para israf etmeyin ve sağlık iyileştirme yöntemlerinden geçin. İzmir’daki en popüler evde masaj türleri şunlardır:

 1. Sinirsel – Bu teknik sadece cilt üzerinde değil, aynı zamanda sinir uçlarının detaylı bir incelemesidir. Eğer boyun ağrınız ve kronik baş ağrınız varsa, bu tür bir masaj seansından geçmek faydalı olacaktır. Genellikle, işlemden sonra, müşteri kestiriyor ve bu şaşırtıcı değil.
 2. Somatoemotional – zor bir gün veya haftadan sonra yorulursanız, bu teknikte kullanmak çok etkilidir. Sinir dürtüleri üzerindeki özel etkiler nedeniyle, insanın psikososyal durumu normalleşmiştir. Masajdan sonra, zirveleri fethetmek için beslenecek ve enerji dolu olacak.
 3. Hemolimatik – sıcak taş kullanımı sırasında kullanılabilir, ayrıca somatoemotional masaj tekniği için de kullanılır. Bu tip kalp ve damar sisteminin işlevini normalleştirmeyi amaçlamaktadır. İlk seanstan sonra yenilenmiş hissediyorsunuz.

İzmir masajı yapma yöntemi

Salonda bir prosedürde 1.000 ila 4.000 TL alacaksınız, ancak evde bir aile bütçesinden tasarruf edeceksiniz. Elbette, yöntem zaman alıcıdır, ancak bu çalışmadığınız anlamına gelmez.

İzmir masajının yaş sınırının 40 yaşın üzerindeki kızlara uygun olduğu önceden anlaşılmalıdır. Bu durumda, cilt eski elastikiyetini yitirir, böylece daha fazla stimülasyon gerektirir.

Aşağıdaki talimatları okuyun, ancak önce bir İzmir masajı için gerekli ekipmanı hazırlayın:

 • uygun müzik (doğu, yavaş);
 • kozmetiklerin çıkarılması için süt;
 • Mumlar uygun ortamı oluşturmak için;
 • Cilt tipine göre seçilen yüz için masaj kremi.

Masaj Tekniği

 1. Ayarı cömert hale getirmek için, aromaterapi. Çeşitli uçucu yağlar ile hafif mumlar. Odanın hoş bir koku ile dolmasını bekleyin. Uygun müziği seçin. Yavaş ve rahatlatıcı olmalı.
 2. Yağı cildin üzerine yayın. Bitkisel içerik, masajdan önce seçmektir. Epidermisin özelliklerini düşünün. Daha sonra, yağ yüz, boyun ve dekolte cildine uygulanır. Kanun mümkün olduğu kadar dikkatli ve dikkatli olmalıdır.
 3. Rahatlatıcı kas liflerine inin. Vücudu nazikçe ovalamaya ve elinizle cilde masaj yapmaya devam edin. Dar alanlarda daha sıkı bastırın. Ayrıca durgun noktalar olabilir. Çoğu durumda, klavikula, nazolabial kıvrım, boyun ve burun köprüsüdür.
 4. Titreşim hareketlerini nasıl yapacağınızı öğrenmeye çalışın. Öyleyse göğsüne masaj yap. Parmaklara hafif bir baskı uygulayın ve bunları boynundan ters yönde getirin. Kas dokusunun tamamen gevşemesini sağlamalısınız.
 5. Baş ve servikal omurları birbirine bağlayan bölgeyi yavaşça hareket ettirin. Kan dolaşımını iyileştirmek için sert basmayın ve çizgiyi çeneden kulaklara sürükleyin. Tapınaklara ve elmacık kemiklerine dikkat etmeyi unutmayın.
 6. Deriyi alnınıza zıt yönlerde hafifçe vurun ve uzatın. Bu tür manipülasyonlar dokulardaki aşırı nemden kurtulmayı sağlayacaktır. Aynı zamanda toksik bileşikler ve yağlayıcıları serbest bırakır.
 7. Sonra doğrudan kas sistemine ilerleyin. Yavaşça ve hafifçe bastırın, lifleri klavikulaya, omuzlara, kollara sıkın. Dirseklerinde, göğüs kaslarında hafif hareketler yap. Ellerini omuzdan omuza götür.
 8. Boynuna masaj yap. Hafif hareketler sayesinde yanlardaki cildi düzenli olarak temizleyin. Nazik hareketler burun ve yanakları yoğurmaya başlar. Kaş çizgisine git. Düzeltmek gerekli.
 9. Sonra, hastanın kafasını hafifçe açın. Boyun masajı yaparak kasları esnetin ve cildi sıkın. Alnın noktasından önkol’a kadar olan manipülasyonları yapın. Diğer taraftaki işlemi tekrarlayın. Sonunda, cildi tedavi edilen tüm bölgelere sürün ve gerin.

İşlem önceden hazırlanmadan ve temel prensiplere aşina olmadan yapılmamalıdır. Masajda, kan dolaşım çizgilerini dikkate almak ve onları daha fazla uyarmak önemlidir. Durum eşit derecede önemli bir rol oynar, yüz kasları gevşetilmeli ve etrafındaki ortam gevşetilmelidir.

Cevap yaz