Lomi – Lomi Masajı

Dünyada çok popüler olan ve Hawai kökenli olması ile bilinen Lomi – Lomi Masajı, bir rahatlama yöntemidir. Klasik olarak bilinen masajlardan daha değişiktir. Çünkü çok sert değildir. Adeta bir dansı arttırmaktadır. Kelime anlamı ise Hawai dilinde masaj demektir.

Lomi – Lomi Masajı Nasıl Uygulanır?

Lomi – Lomi Masajı tek bir terapist tarafından uygulanmaz. Aynı anda birden fazla kişinin katılımı ile yapılmaktadır. Son derece egzotik olan özellikleri ile dikkat çekmektedir. Çok yumuşaktır. İnce ince dokunuşlar ile gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra masajın genellikle kartın ve sırt kısmında uygulandığını söylemek gerekiyor.

Ancak kesinlikle sıkma ve ovma yok. Sadece terapistler tarafından kol ve el gezdiriliyor. Böylelikle kişinin çok hızlı bir şekilde rahatlaması sağlanmakta. Son derece egzotik olması ile bilinmekte. Farklı kokular ve aromalar kullanılıyor. Ruh ve bedenin aynı anda uyumunun sağlanması amaçlanmıştır. Aynı zamanda Huna ismindeki bir felsefenin parçası olan mevcut yöntem, bu özelliği ile mistik bir hava taşımaktadır. Su bazlı yağların kullanılması gerekmektedir. Çok eğlenceli olduğunu söylemek gerekiyor.

Lomi – Lomi Masajı Faydaları Nelerdir?

Lomi – Lomi Masajı ruhun serbest kalmasını sağlayan bir masaj türüdür. Yani sıkışmış ve stres altında kalmış olan ruhani yön, bu masaj sayesinde ortaya çıkacaktır. Egzotik müzikler eşliğinde yapılan bu masaj ile rahatlayabilir ve bulutların üzerinde geziniyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Cevap yaz