Medikal Masaj

Medikal Masaj adından da anlaşılacağı gibi tıbbi gerekçeler ile uygulanmaktadır. Sadece rahatlama amacına hizmet etmez. Direkt olarak sağlık sorunlarının çözümü için tavsiye edilmektedir. Bundan dolayı mutlaka işinin ehli bir uzman tarafından yapılması şarttır.

Medikal Masaj Nasıl Uygulanır?

Medikal Masaj nasıl yapılır noktasında şunlardan bahsetmek gerekiyor; genellikle dış yüzeyler üzerinden merkeze doğru yapılmaktadır. Sırt ve göğüs ise buna dahil değildir. Kas gruplarının birbirleri ile olan ilişki ve bağı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Sorunun olduğu yere dikkat edilmelidir. Hem yumuşak ve hem de akıcı bir biçimde yapılması gerekmektedir. Örneğin bel fıtığı olan bir kişi için bu tip masajın her zaman iyi bir sonuç verdiğini söylemek mümkün değildir. Burada amaç problemin çözümüdür. Geniş bir kullanım alanı söz konusudur.

Medikal Masaj Faydaları Nelerdir?

Medikal Masaj travmatik beyin hastalıkları gibi sorunlarla boğuşan kişiler için tavsiye edilebilmektedir. Çünkü bu sayede kısmi bir rahatlama söz konusudur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bel fıtığından sıkıntı çekenlere de uygulanabilir. Ancak bunun çok dikkatli bir biçimde yapılması şarttır. Böylelikle olası bir sorunun önüne geçilmiş olacaktır. Buna ek olarak omurilik hastalıkları, karpal tünel sendromu, menopoz, psikolojik rahatsızlıklar gibi sorunların çözümünde tercih edilebilir. Bu açıdan bakıldığı zaman oldukça ilgi gören bir masaj türüdür. Uzman terapist ile etkili bir sonuç almak çok zor değildir.

Cevap yaz