Medikal Sırt Masajı

Medikal Sırt Masajı günümüzün stresli yaşam koşullarında artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Özellikle masa başı işlerde çalışan kişiler, zaman zaman bu bölgelerinde bir acı hissedebilmektedir. Masaj sayesinde bundan kurtulmak mümkündür.

Medikal Sırt Masajı Nasıl Uygulanır?

İnsan vücudundaki sinirler omurga kısmından başlayarak, vücudunun her bölgesine doğru dağılmaktadır. Büyük bir kısmı sırttan geçmektedir. Buranın mutlaka gergin olmaması gerekmektedir. Medikal sırt masajı bundan dolayı yapılmaktadır. Çok sert ve acı verici bir yöntem uygulanmaz. Genellikle yumuşak bir şekilde yapılır. Sırt kısmında ovala sistemi çok sık kullanılır. Özellikle yukarı bölgelere doğru çıkıldıkça bunun şiddeti arttırıla bilmektedir. Temposu değişiklik göstermektedir. Burada temel amaç ise sıkışmış olan kas grubunu açmaktır. Bunun yapılması sırasında özellikle sinirlere kontrolsüz bir biçimde baskı yapılmamasına dikkat edilmelidir. Masaj kesinlikle sakin ve dingin bir ortam içinde uygulanmaktadır. Genellikle bir masaj yatağı kullanılır. Yağ ile yapılması her zaman daha iyi bir sonuç verecektir.

Medikal Sırt Masajı Faydaları Nelerdir?

Medikal Sırt Masajı gerginliği azaltma konusunda çok başarılıdır. Kişinin çekmiş olduğu her türlü sızı ve ağrı sona erer. Buna ek olarak kişiye bir zindelik hissi sağlamaktadır. Ortaya çıkmaya başlayan geçici kamburluk, yapılacak olan masaj sayesinde son bulabilmektedir. Sırt bölgesinden birçok sinir geçtiği bilinmektedir. Bunlar beyne kadar ulaşır. Sırtın rahatlaması aynı zamanda psikolojik olarak bir rahatlamanın hissedilmesi anlamına da gelmektedir.

Cevap yaz