Shiatsu Masajı

Shiatsu Masajı, vücut enerjisini ortaya çıkarma temelli olan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre hastalıkların önemli bir kısmının, enerjinin azalmaya başlaması ile oluştuğu söylenmektedir. İşte bu masaj sayesinde birikmiş olan yaşam gücü ve enerjinin ortaya çıkarılması amaçlanmıştır.

Shiatsu Masajı Nasıl Uygulanır?

Shiatsu Masajı çok sert değildir. Hafif dokunuşlar ile dikkat çekmektedir. Genellikle dairesel şekilde yapılmaktadır. Akupunktur noktaları olarak bilinen bölümler üzerinde uygulanır. Bunun yanı sıra meridyen denilen yerlere yapılmaktadır. Temel amaç ise enerjinin açığa çıkarılmasını sağlamaktır. Bunu yaparken sert hareketlerden kaçınılmaktadır.

Bu masaj çerçevesinde dokunulacak olan yerlere Tsubo adı verilmiştir. Bunların sayısı çoktur. En az 300 en fazla 600 şeklindedir. Basınç uygulama gerçekleştirilmektedir. Sallama da söz konusu olabilmektedir. Bunun yanı sıra eklemlerin çalıştırılması için özel hareketler yağılır. Bu şekilde kişinin rahatlaması hedeflenmektedir.

Shiatsu Masajı Faydaları Nelerdir?

Shiatsu Masajı Her şeyden önce insanın daha huzurlu bir şekilde hissetmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kişiye dinçlik verir. Bir diğer önemli faydası ise hafifliktir. Bu masaj sonrasında adeta bir kuş gibi hissetmeniz çok da zor değildir. Bunun yanı sıra sırt ve baş bölgesinde ortaya çıkan ağrıların bu yöntem ile giderilmesi mümkün olacaktır. Zihnin berraklaşması ise bir diğer fayda olarak karşımıza çıkıyor. Çocuklar da bu tip bir masaj hizmetini alabilir. Depresyon, mide ağrısı ve baş ağrısına iyi geldiği bilinmektedir.

Cevap yaz