Shirodhara Masajı

Shirodhara Masajı oldukça farklı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Alnın üst bölgesinde yer alan yere damlatılan yağ ile uygulanmaktadır. Değişik faydaları söz konusudur. Özellikle arınma ve sinir sistemini rahatlatma gibi faklı sonuçları vardır. Bu yönü ile çok özel bir masaj olduğunu söylemek gerekiyor.

Shirodhara Masajı Nasıl Uygulanır?

Shirodhara Masajı uygulaması değişiktir. Bunun için mutlaka susam yağı kullanılmalıdır. Başka bir yağın tercih edilmesi de mümkündür. Ancak bunların sıradan olmamasına özen gösterilmelidir. Çeyrek litre kadar yağ söz konusudur. Mevcut sıvı, üçüncü göz olarak da bilinen ve alnın tam ortasında bulunan yere dikkatli bir biçimde dökülmektedir. Bu şekilde çakranın en üst kısmına kadar enerjinin yükselmesi sağlanmaktadır.

Genellikle minimum olarak 30 dakika şeklindedir. Masajın diğer aşamasında boyun kısmı bir rulo haline getirilmiş olan havlu yardımı ile desteklenmek zorundadır. Baş, masaj yatağının yan kısmından aşağıya doğru eğilmelidir. Battaniye yardımı ile kişinin üstü örtülür. Sonrasında ise yere bir kap koyulmalıdır. Çünkü alındaki yağın artık akması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında yağın ısısı kontrol edilmektedir. Böylelikle işlem sona ermiş olur.

Shirodhara Masajı Faydaları Nelerdir?

Shirodhara Masajı sayesinde baş kısmı komple uyarılmaya başlayacaktır. Kaşların orta kısmının hemen üstünde bulunan üçüncü göz çevresi bundan en fazla ve olumlu etkilenen yerdir. Bu şekilde gevşemek ve rahatlamak hiç olmadığı kadar çok kolaydır.

Cevap yaz