Volkanik Taş Masajı

Volkanik Taş Masajı ilk defa 1993 yılında uygulanmaya başlanmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi özel taşlar ile gerçekleştirilmektedir. Buradaki temel amaç ise taşlar ile vücuda enerji yüklemesi yapmak ve vücut içindeki enerjiyi başarılı bir biçimde ortaya çıkarmaktır.

Volkanik Taş Masajı Nasıl Uygulanır?

Volkanik Taş Masajı yapılmadan önce taşlar, vücudun belli bölgelerine çok dikkatli bir biçimde yerleştirilmektedir. Bunun sonrasında ise bir süre beklenir. Çünkü sıcaklığın vücuda geçmesi sağlanmalıdır. Deriye nüfuz etmesinden sonra masaja geçilir. Bunun için birçok değişik özel yağ kullanılır. Bunların aroması son derece etkilidir.

Ovma hareketleri tercih edilmektedir. Ancak bu klasik bir şekilde yapılmaz. Taşlar kullanılır. Mevcut taşların sahip olduğu enerji ve sıcaklıktan faydalanılmaktadır. Vücudunun büyük bir kısmına uygulanır. Burada önemli olan temel nokta ise taşların her zaman sıcak tutulmasıdır. Bundan dolayı vücuda koyulmadan önce sıcak su içinde kaynatılmıştır. Bu şekilde masaj için hazır bir hale getirilmiştir. Masaj boyunca hava, toprak, su ve ateş gibi dört büyük elementten yararlanılır. Enerji, sanki gerçekten doğa ile iç içe yaşıyormuşsunuz gibi bir his vermektedir.

Volkanik Taş Masajı Faydaları Nelerdir?

Volkanik Taş Masajı birçok değişik faydayı da beraberinde getirmektedir. Bunların başında ise artık kronik hale gelmiş olan sıkıntıların yok olması gelmektedir. Arınma duygusunu hissetmek çok kolaydır. Zinde bir şekilde ve adeta yeniden doğmuş gibi hayatınıza devam edebilirsiniz.

Volkanik Taş Masajını Kimler Yapar?

Volkanik taş masaj için baş vuracağınız yerler masaj salonu, İzmir’de bir çok masaj spa salonu bu hizmet vermekte. Diğer yandan evde masaj hizmeti içerisinde de bu hizmeti almanız mümkün. Son olarak İzmir masöz bayanları bu anlamda çok deneyimliler.

Cevap yaz